Epithalon

epi

 • Hmotnosť:
  390.34588 g/mol
 • Vzorec:
  C14H22N4O9
 • Sekvencia:
  Ala-Glu-Asp-Gly
 • CAS:
  307297-39-8

 

INFORMÁCIEHLAVNÉ ÚČINKYDÁVKOVANIE A APLIKÁCIAVEDĽAJŠIE ÚČINKYODKAZY

INFORMÁCIE O PEPTIDE

 epi1

 

Epithalon je synteticky odvodený tetrapeptid, čo znamená, že pozostáva zo štyroch aminokyselinových reťazcov. Objavil ho ruský vedec Profesor Vladimir Khavinson, ktorý nasledujúcich 35 rokov skúmal epitalon v klinických štúdiách na zvieratách i ľuďoch. Výsledky boli ohromujúce. Prvýkrát v histórii ľudské klinické štúdie bez akýchkoľvek pochybností preukázali, že látka priniesla výrazné predĺženie života a mala protistarnúce vlastnosti. Primárnou úlohou Epithalonu je zvýšiť prirodzenú produkciu telomerázy, prírodného enzýmu, ktorý pomáha bunkám reprodukovať teloméry, čo sú ochranné súčasti našej DNA. To umožňuje replikáciu našej DNA a telo tak môže produkovať nové bunky a omladzovať staré. Mladší ľudia produkujú relatívne veľké množstvo telomerázy a dlhšie teloméry. Čím dlhšie sú teloméry, tým je lepší zdravotný stav buniek a ich replikácia. Avšak, ako ľudia starnú, produkcia telomerázy klesá, v dôsledku čoho sa spomaľuje replikácia a zhoršuje sa zdravie buniek. To je hlavný dôvod, prečo ľudia starnú. Početné štúdie preukázali význam produkcie telomerázy a telomér v boji s príznakmi starnutia. V jednej takejto štúdii uskutočnenej na 913 pároch dvojčiat sa zistilo, že dvojča s vyššou produkciou telomerázy vyzeralo mladšie a malo lepší zdravotný stav než jeho/jej súrodenec. V inej štúdii s 38 ľuďmi vo veku 100 rokov a viac sa zistilo, že najzdravší účastníci mali najsilnejšie a najdlhšie teloméry. Keďže sa ukázalo, že epitalon zvyšuje produkciu telomerázy, ktorá posilňuje a predlžuje teloméry, znamená to, že epitalon môže zohrávať zásadnú úlohu v procese spomaľovania starnutia a tým predlžovať dlhovekosť ľudí. Tento prelomový objav v chápaní produkcie telomerázy ukazuje, že epitalon je jediná známa látka, ktorá zvyšuje produkciu telomerázy a dĺžku telomér, čo sú hlavne faktory v boji proti starnutiu.

HLAVNÉ ÚČINKY PEPTIDU

V dôsledku vplyvu Epithalonu na produkciu telomerázy sú jeho výhody jedinečné a ďalekosiahle. Medzi výhody epitalonu patrí predĺženie ľudského života, výrazné zvýšenie energetických hladín, podpora hlbšieho spánku, oneskorenie a prevencia chorôb súvisiacich s vekom (napr.rakovina, srdcové choroby a demencia), zlepšenie zdravia a vzhľadu pokožky, liečenie zranených a opotrebovaných svalových buniek. Rozsah výhod, ktoré poskytuje Epithalon je obrovský. V texte nižšie sa dozviete, aké účinky peptidu Epithalon sa doposiaľ preskúmali. Ak existuje jedna konkrétna výhoda uvedeného peptidu, je to fakt, že Epithalon nám umožňuje žiť dlhšie a zdravšie.

 1. Protirakovinový peptid

Rakovina sa objavuje vo forme zhubných nádorov. Zistilo sa, že tento peptid inhibuje rast rakovinových nádorov, čím umožňuje dlhší a zdravší život. Epithalon bojuje s rakovinou tým, že bráni vzniku nádorov v počiatočnom štádiu. Možno to vysvetliť pohľadom na spojenie medzi ľudskou epifýzou a rakovinou. Epifýza vylučuje hormón melatonín, ktorý je zodpovedný za spánok a má mnoho ďalších funkcií. Podľa štúdií existuje inverzný vzťah medzi sekréciu melatonínu a zhubným nádorovým bujnením. Zistilo sa, že Epithalon aktivuje sekréciu melatonínu a tým predchádza rakovine v jej počiatočných fázach. Konkrétne epitalon dekalcifikuje a stimuluje epifýzu, čím jej umožňuje zvýšiť produkciu melatonínu a zabrániť tak rastu zhubných nádorov.


 1. Podpora hlbokého spánku

Svojim pôsobením na epifýzu Epithalon stimuluje produkciu melatonínu, a to je dôvod, prečo mali ľudia užívajúci epitalon lepší spánok a silnejší hlboký spánok, čo je nevyhnutné, aby sa telo mohlo samo regenerovať a posilnil sa imunitný systém.


 1. Silný antioxidant

Výskum ukázal, že peptid Epithalon je silný antioxidant, ktorý eliminuje voľné kyslíkové radikály zodpovedné za poškodzovanie a zabíjanie buniek. Tento proces, známy ako oxidačný stres, je príčinou mnohých ochorení súvisiacich s vekom. Je dôležité poznamenať, že dĺžka života človeka je nepriamo úmerná počtu kyslíkových radikálov v ľudskom tele a Epithalon je zodpovedný za spomalenie a zabíjanie týchto radikálov. Vzhľadom k tomu, že voľné radikály sú hlavným zdrojom degeneratívnych ochorení, ich eliminovanie zabraňuje vzniku ochorení ako je rakovina, demencia, Alzheimerova choroba, bolesti svalov a kĺbov, ochorenia srdca a iné.


 1. Predĺženie dĺžky života

Jedinečný výzor človeka je určený našimi reťazcami DNA. Na konci každého vlákna DNA sa nachádzajú teloméry, ktoré zabraňujú strate životne dôležitej genetickej informácie vždy, keď sa bunka delí. Vždy, keď sa bunka rozdelí, teloméry sa skrátia. Čim častejšie dochádza k deleniu bunky, tým kratšie budú teloméry, až kým sa nebudú príliš krátke a nezabránia tak ďalšiemu deleniu buniek, rastu a omladeniu. Početné štúdie preukázali, že skrátenie telomér súvisí s výskytom chorôb súvisiacich s vekom a je dobrým ukazovateľom skorého úmrtia. V našom tele sa však nachádza prirodzene produkovaný enzým nazývaný telomeráza (nepliesť si s „telomérou“), ktorý dokáže zvrátiť proces skracovania a degradácie teloméry. Žiaľ, produkcia telomerázy v našom tele s pribúdajúcim vekom výrazne klesá. Ak sa teda opäť aktivuje produkcia telomerázy, bunky môžu prekročiť svoj časový limit aj naďalej sa deliť zdravým spôsobom, čo nám umožní žiť dlhšie.

Presne to robí peptid Epithalon. Opätovne aktivuje produkciu telomerázy, ktorá posilňuje a predlžuje teloméry v DNA reťazcoch našich buniek. Tým klesá smrť a degenerácia buniek, predlžuje sa životnosť našich buniek a zabraňuje sa vzniku veľkého množstva chorôb súvisiacich s vekom. V jednom z prvých výskumov Epithalonu sa zistilo, že ľudia, ktorí užívali tento peptid mali o 25% dlhší život ako ľudia, ktorí Epithalon neužívali. Tieto skoré štúdie podnietili ďalšie nasledujúce štúdie, ktoré tieto pôvodné zistenia potvrdili. V jednej z týchto štúdií sa uvádza, že uvedený peptid predĺžil život starších a senilných jedincov o neuveriteľných 50%.


 1. Zlepšenie celkového zdravia

Prostredníctvom stimulačného účinku na produkciu telomerázy a na epifýzu zohráva Epithalon dôležitú úlohu pri inhibícii rakovinového rastu nádorov, zvýšení účinnosti hlbokého spánku, prevencii širokej škály chorôb súvisiacich s vekom elimináciou voľných radikálov, a čo je najdôležitejšie, pri predĺžení ľudského života. Okrem toho tiež zlepšuje zdravotný stav pokožky a poskytuje úľavu od bolesti kĺbov a svalov, ktorá je veľmi častým príznakom starnutia.


epi2 epi3

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA PEPTIDU

Tento peptid je v súčasnosti k dispozícii vo forme lyofilizovaného prášku a kapsulí pod názvami ako napr. Epitalon, Epithalon alebo A.G.A.G. Odporúčaná denná dávka pre dospelého človeka je stanovená v množstve od 5 do 10 mg (5000 – 10000 mcg). Celodennú dávku je vhodné rozdeliť na 2 dávky a aplikovať 2 krát denne v čase po prebudení, pred spaním alebo kedykoľvek v priebehu dňa. Minimána dĺžka cyklu je 10 dní a maximálna dĺžka je 20 dní. Uvedený cyklus sa môže užívať 1-2 krát ročne. Po ukončení cyklu je potrebná 4-6 mesačná pauza. Maximálna celková denná dávka peptidu Epithalon by nemala prekročiť množstvo 50 mg (50000 mcg). Peptid sa môže aplikovať aj formou intramuskulárnej injekcie (aplikácia do svalu), ale odporúčaná forma aplikácie je subkutánna injekcia (podkožná aplikácia) pomocou inzulínovej striekačky. Aplikovať sa musí nalačno (po 1-3 hodinách od posledného jedla) a po aplikáci peptidu je potrebné nepríjmať potravu aspoň ďalších 20-30 minút.


TYP DÁVKY MNOŽSTVO PRE DÁVKU
Minimálna dávka 2000 mcg
Odporúčaná dávka 3000 mcg
Vysoká dávka 5000 mcg

VEDĽAJŠIE ÚČINKY PEPTIDU

V skutočnosti neexistujú žiadne významné vedľajšie účinky peptidu ani alergické reakcie, interakcie, alebo dokonca závislosť. Počas užívania peptidu Epithalon neboli zaznamenané časté vedľajšie príznaky niektorých peptidov, podobné chrípke. Podľa užívateľov toto prirovnanie predstavuje nežiadúce efekty ako napr. letargia, závraty a bolesť hlavy, ktoré sú spojené s užívaním pomernej väčšiny peptidov.  Niektorý užívatelia uvádzajú, že po aplikácii peptidu pociťovali svrbenie v mieste aplikácie. Posledný uvedený nežiadúci účinok môže byť len počiatočná reakcia organizmu uživateľa na užívanie Epithalonu. Peptidy ovplyvňujú ľudí rôznymi spôsobmi a opatrnosť je vždy nutná. Budúci výskum môže odhaliť rizikové faktory, ktoré v súčasnosti nie sú známe.