Výhody kombinácie peptidov s AAS


DEFINÍCIA AAS


shutterstock_392093869


Androgénne anabolické steroidy (AAS)sú syntetické deriváty testosterónu, dihydrotestosterónu a nandrolónu, ktoré sa prirodzene vyskytuje v tele. Ich modifikáciou sa v podstate vyvinuli rôzne typy AAS, ktoré majú rôzne účinky, a to vďaka rôznemu anabolicko-androgénnemu pomeru. Každý AAS má anabolické a taktiež aj androgénne účinky, ktoré spôsobujú nárast svalovej hmoty počas ich užívania. 


POZITÍVNE ÚČINKY AAS


Rast svalov je zapríčinený rozšírením svalových buniek a vlákien prostredníctvom zvýšenej syntézy bielkovín bez vzájomného zvýšenia katabolizmu. Jedná sa o takzvanú hypertrofiu. Svalový rast spôsobuje aj tvorba nových svalových buniek a vlákien, inač povedané hyperplázia. AAS zlepšujú anabolizmus bielkovín a zároveň znižujú ich katabolizmus. Okrem zvýšenej syténzy proteínov pri užívaní AAS môžeme hovoriť tiež o zvýšenej priepustnosti aminokyselín, minerálov a sacharidov cez membrány svalových buniek, tiež sa zvyšuje syntéza glykogénu. Majú antiglukokortiodný účinok, najznámejším predstaviteľom skupiny glukokortikoidných hormónov je práve kortizol, ktorého hladina sa práve užívaním AAS v tele znižuje, čo zabezpečuje ich silné antikatabolické účinky. Posilňujú syntézu kreatínu do svalov a ako už je známe, kreatín fosfát hrá kľúčovú úlohy pri výrobe ATP, ktorý je hlavnou zásobou energie pre svaly. Vďaka čomu je sval viac vytrvalejší a pevnejší. Zvýšenie hladiny červených krviniek, vďaka ktorým sa za istých podmienok môže zvýšiť vytrvalosť, v prípade extrémne vysokej hladiny červených krviniek nastáva presný opak a to zníženie vytrvalosti a časté zadýchavanie sa už pri bežných denných činnostiach. Ďalej zvyšujú imunitu, citlivosť na inzulín (čo spôsobuje znižunie hladiny cukru v krvi), zlepšujú dusíkovú bilanciu, ale len pri dostatočnom príjme kalórií a bielkovín. Znižujú vylučovanie vápnika, čím sa zvyšuje hustota kostí. Zvyšujú hladinu IGF-1, ktorá je podľa štúdií skutočne závislá od množstva androgénov v tele. IGF-1 je silne anabolický hormón a výrazne prispieva k rastu svalovej hmoty. 


shutterstock_2918719701


NEGATÍVNE ÚČINKY AAS


Užívanie anabolických steroidov so sebou prináša aj množstvo vedľajších účinkov. Väčšina týcho negatívnych následkov po vysadení AAS miznú, samozrejme iné poškodenia sú už nezvratné. Toxicita steroidov vplýva na poškodenie predovšetkým funkcie pečene a stým súvisí aj poškodenie ostatných orgánov tráviacej sústavy ako sú obličky, sliznicu, žalúdok. Po vysadení AAS sa prudko zvyšuje vylučovanie vápnika, čo môže viesť k vytvoreniu močových kameňov. Metabolizmus vytvára množstvo látok, ktoré sú pre organizmus nepotrebné alebo priamo škodlivé. Toto množstvo sa podstatne zvyšuje pri užívaní AAS. Steroidy môžu mať rôzne nežiadúce účinky aj na prostatu. Po skončení steroidového cyklu by sa mala činnosť a veľkosť prostaty vrátiť do normálu. Užívanie AAS vedie k rozvoju hypertenzie v dôsledku zadržiavania tekutín a následného zvýšenia objemu cirkulujúcej krvi. Vplyv na srdcovo-cievny systém spočíva v narušení funkcie srdca a spôsobu prepravy krvi v tepnách a cievach. Steroidy znižujú hodnoty potrebného cholesterolu HDL, ktorý priaznivo pôsobí na odstraňovanie cholesterolu ukladajúceho sa v cievnych stenách. Nedostatočné množstvo HDL cholesterolu spôsobuje upchávanie ciev a stým spojené množstvo komplikácií. Zvyšuje sa krvný tlak, narastá LDL cholesterol, vzniká kornatenie tepien. AAS blokujú účinok niektorých enzýmov zbavujúcich kožnej bunky bilirubínu. Vplyvom AAS dochádza k zvýšenému masteniu pokožky a tým dochádza vo zväčšenej miere k upchatiu pórov a zápalom. Pri podávaní AAS dochádza ich vplyvom k potlačeniu procesu tvorby vlastného testosterónu, keďže organizmus si navyká na prívod tejto látky umelou cestou. To vedie k znižovaniu tvorby testosterónu a v neskoršom štádiu až k zastaveniu tvorby vlastného hormónu. Steroidy vytvárajú v žalúdku pocit plnosti, ktorý je veľmi často spojený s nutkaním na zvracanie, nevoľnosťou a hnačkami. Organizmus a zvlášť žalúdok nie sú navyknutí na vplyv steroidov podávaných vo forme tabliet. AAS významnou mierou 


shutterstock_303006881


PEPTIDY POČAS AAS CYKLU


AAS bezpochyby spôsobujú veľmi efektívny nárast svalovej hmoty v pomerne krátkej dobe. V prípade, že sa budete správne stravovať, tvrdo trénovať, dostatočne regenerovať a užívať po AAS cykle vhodnú kombináciu látok počas PCT (terapia po steroidovom cykle), môžete si udržať prevažnú väčšinu získaného objemu svalovej hmoty. No existuje pomôcka v podobe alternatívnych látok, ktoré ste mohli prehliadnuť. A tými látkami sú konkrétne druhy peptidov, ktoré prínášajú radu výhod.


shutterstock_172019441_2


Peptidy zo skupín GHRP (GHRP-6, GHRP-2, Hexarelin, Ipamorelin) a GHRH (Modified GRF 1-29, Sermorelin) alebo peptidy MGF a IGF-1 LR3 môžu užívateľovi androgénnych steroidov ponúknuť skutočný prínos, napr. v podobe užívania menšieho množstva steroidov s rovnakým výsledkom


shutterstock_107086304


Peptidy GHRP-6 a GHRP-2 stimulujú chuť do jedla čo je neoceniteľná výhoda počas objemového cyklu. Vysokotoxické orálne steroidy môžu spôsobovať žalúdočné problémy a nechutenstvo, čo zapríčiní problém pri konzumácii potrebného množstva potravy pre nárast svalovej hmoty. Po podaní GHRP-6 sa dostaví extrémne zvýšená chuť do jedla, v súvislosti so stimuláciou vyplavenia ghrelinu (Ghrelin je hormón uvoľňovaný prirodzene v stenách žalúdka, ktorý zvyšuje hlad). Peptidy zo skupiny GHRP a GHRH zvyšujú hladinu rastového hormónu, čo vedie k zvýšeniu hormónu IGF-1 a to spôsobuje zvýšenie anabolických účinkov a zlepšenie regenerácie. Kombinácia GHRP a GHRH peptidov spôsobuje synergický efekt ich účinku stimulácie tvorby rastového hormónu čo zapríčiní ešte výraznejšie zvýšenie hormónu IGF. Vysoké hladiny hormónu IGF-1 spôsobujú hypertrofiu svalov (zhrubnutie svalových vlákien). Pridaným anabolickým účinkom AAS možno naozaj zmeniť postavu za veľmi krátke časové obdobie. Steroidy zvyšujú hladinu hormónu IGF-1 a znižujú hladinu hormónu kortizolu. To sú 2 aspekty, vďaka ktorým získate niektoré z možných benefitov v rámci užívania AAS. Pridaním peptidov uvoľňujúcich rastový hormón (GHRP peptidy) alebo ich kombinácie s GHRH peptidmi zvýšite hladinu hormónu IGF-1 ešte niekoľkonásobne viac. Pri užívaní peptidov GHRP-2, GHRP-6 a Hexarelin vo vyšších dávkach sa zvýšuje hladina kortizolu. V dôsledku užívania AAS je tento aspekt čiastočne negovaný. Peptidy uvoľňujúce rastový hormón môžu tiež podporiť spaľovanie tukov zvýšením glykogenézy, vďaka čomu budete štíhlejší. Tento benefit posilní ešte výraznejšie peptid HGH fragment 176-191, ktorý je z uvedených peptidov najefektívnejší v rámci redukcie tuku. Okrem uvedených benefitov môžme tiež považovať za výhodu fakt, že GHRP peptidy dokážu zmierniť alebo zabrániť problémom so zlou pleťou, ktorú AAS často spôsobujú.


shutterstock_346033874


PEPTIDY POČAS PCT CYKLU


Počas PCT cyklu kortizol výrazne stúpa. Zvyšená hladiny kortizolu vplýva negatívne na obnovu vlastného testosterónu. Ipamorelin nezvyšuje hladiny prolaktínu a kortizolu ani pri vysokých dávkach. Zvyšovanie hladiny rastového hormónu počas terapie po cykle je veľmi dôležité, pretože hladina hormónu IGF-1 počas PCT cyklu výrazne klesá. V prípade, že užívate Tamoxifen môže byť tento pokles ešte výraznejší, v dôsledku čoho bude obtiažne udržať svalovú hmotu vybudovanú počas AAS cyklu. V tejto situácii najefektívnejšie pomôže GHRP peptid Ipamorelin v kombinácii s GHRH peptidmi (Modified GRF 1-29, Sermorelin) pre dosiahnutie systematického zvyšovania hladiny rastového hormónu a hormónu IGF-1. 


shutterstock_342758789